| User | danitedy |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 12:46:40 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII FORMULA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4.33 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1902 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1456 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3283 | |
| Integer Score | 1228 | |
| Floating Point Score | 1647 | |
|
AES-XTS
|
3283
5.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1379
6.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1492
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1031
2.91 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1078
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1217
381.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1288
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1176
374.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1294
10.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1160
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1458
1.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1426
8831.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1721
94.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1489
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1334
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2711
133.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2778
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1771
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1241
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1441
46.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1424
55.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 16206 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7547 | |
| Integer Score | 16045 | |
| Floating Point Score | 17997 | |
|
AES-XTS
|
7547
12.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
23441
118.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24798
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5521
15.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
17398
20.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
21121
6.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16286
883.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
11843
3.68 MB/sec |
|
|
Clang
|
23372
182.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13261
153.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9912
12.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
29750
184312.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
22268
1.22 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24842
191.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14796
364.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26737
1.31 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30739
418.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31918
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18236
163.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13576
434.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4093
158.2 images/sec |