| User | Avinash777 |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 12:29:43 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 2.42 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 674 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1284 | |
| Integer Score | 594 | |
| Floating Point Score | 744 | |
|
AES-XTS
|
1284
2.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
674
3.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
722
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
570
1.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
508
596.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
499
156.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
579
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
597
190.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
564
4.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
668
7.75 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
560
700.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
691
4283.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1329
73.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
693
5.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
621
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1040
51.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1263
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
847
680.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
563
5.05 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
514
16.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
540
20.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 2945 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2114 | |
| Integer Score | 2753 | |
| Floating Point Score | 3499 | |
|
AES-XTS
|
2114
3.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3153
15.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3966
187.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1911
5.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2600
3.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2798
876.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2922
158.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1866
594.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2979
23.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3214
37.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2787
3.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3917
24266.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3729
205.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4213
32.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3223
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4924
241.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6804
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5680
4.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3322
29.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2294
73.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1202
46.5 images/sec |