| User | TwoHorus |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 12:10:40 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. H97M-E |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1231 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.60 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell-WS |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 666 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 913 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1231 | |
| Integer Score | 851 | |
| Floating Point Score | 994 | |
|
AES-XTS
|
1231
2.10 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
978
4.95 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
973
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
697
1.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
826
970.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
844
264.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
825
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
841
267.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
902
7.03 Klines/sec |
|
|
Camera
|
806
9.34 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
935
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
945
5855.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
839
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
878
6.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
880
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1538
75.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1712
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1087
872.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
785
7.03 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
970
31.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
748
28.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3086 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1786 | |
| Integer Score | 3083 | |
| Floating Point Score | 3309 | |
|
AES-XTS
|
1786
3.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4169
21.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4360
206.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1284
3.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3040
3.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3579
1.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3324
180.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2597
827.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3945
30.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2906
33.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4107
5.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4831
29930.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3385
186.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3738
28.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3072
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4451
218.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6159
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5038
4.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3101
27.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1912
61.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
825
31.9 images/sec |