| User | danitedy |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 11:57:59 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII FORMULA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 4.32 GHz |
| Maximum Frequency | 4.33 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1903 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1511 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3612 | |
| Integer Score | 1282 | |
| Floating Point Score | 1658 | |
|
AES-XTS
|
3612
6.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1537
7.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1493
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1266
3.57 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1154
1.36 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1211
379.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1295
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1190
379.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1299
10.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1149
13.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1495
1.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1436
8896.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1717
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1480
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1341
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2729
133.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2808
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1809
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1258
11.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1447
46.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1413
54.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 16590 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7883 | |
| Integer Score | 16198 | |
| Floating Point Score | 18890 | |
|
AES-XTS
|
7883
13.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
23130
117.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24594
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5472
15.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
19231
22.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20856
6.53 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16005
868.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12197
3.80 MB/sec |
|
|
Clang
|
23522
183.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13388
155.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18236
22.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
30854
191153.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
21656
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24812
191.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14861
366.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26427
1.30 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30517
415.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31092
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18003
161.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13580
434.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3968
153.3 images/sec |