| User | HouFong |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 09:03:15 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 05XYW7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.99 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 1106 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1387 | |
| Integer Score | 1039 | |
| Floating Point Score | 1204 | |
|
AES-XTS
|
1387
2.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
969
4.90 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1227
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
952
2.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
981
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1017
318.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1080
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1103
351.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1047
8.16 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1005
11.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
982
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1115
6906.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1029
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1077
8.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1057
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1861
91.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2109
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1309
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1005
9.00 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1030
32.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1132
43.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 5834 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5465 | |
| Integer Score | 5771 | |
| Floating Point Score | 6031 | |
|
AES-XTS
|
5465
9.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7176
36.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7754
366.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3590
10.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5232
6.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6013
1.88 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6419
348.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5061
1.57 MB/sec |
|
|
Clang
|
6481
50.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5369
62.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5946
7.44 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7919
49059.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5221
287.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6084
46.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6002
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8648
424.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11018
150.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8153
6.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5165
46.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4001
127.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2664
103.0 images/sec |