| User | HouFong |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 09:00:35 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 05XYW7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.99 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 1093 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1392 | |
| Integer Score | 1030 | |
| Floating Point Score | 1181 | |
|
AES-XTS
|
1392
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
954
4.82 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1217
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
915
2.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
991
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
988
309.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1076
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1112
354.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1065
8.30 Klines/sec |
|
|
Camera
|
986
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
962
1.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1116
6913.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1014
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1045
8.05 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1026
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1813
88.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2059
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1338
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
972
8.71 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1050
33.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1051
40.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5730 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5620 | |
| Integer Score | 5569 | |
| Floating Point Score | 6096 | |
|
AES-XTS
|
5620
9.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6804
34.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7552
357.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3307
9.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5127
6.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5800
1.82 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6266
340.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4857
1.51 MB/sec |
|
|
Clang
|
6358
49.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5271
61.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6877
8.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7968
49362.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5318
292.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6228
48.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6130
151.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8440
414.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11439
155.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8591
6.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5475
49.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3509
112.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2437
94.2 images/sec |