| User | Avinash777 |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 06:40:01 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1038 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1992 | |
| Integer Score | 897 | |
| Floating Point Score | 1186 | |
|
AES-XTS
|
1992
3.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
872
4.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1197
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
725
2.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
571
669.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
845
264.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
975
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
927
295.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
976
7.60 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1164
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
872
1.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1138
7052.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1396
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1213
9.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1065
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1838
90.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2159
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1436
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
945
8.47 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
766
24.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
881
34.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4017 | |
| Integer Score | 4150 | |
| Floating Point Score | 5115 | |
|
AES-XTS
|
4017
6.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4146
21.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6220
294.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2093
5.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4438
5.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4319
1.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4608
250.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3087
983.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
4875
38.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5094
59.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4307
5.39 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6014
37261.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5373
295.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6405
49.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4815
118.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7838
384.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10049
136.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8075
6.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4583
41.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2708
86.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1851
71.5 images/sec |