| User | montormabur |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 06:04:07 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-I GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.22 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1899 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1251 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2212 | |
| Integer Score | 1102 | |
| Floating Point Score | 1412 | |
|
AES-XTS
|
2212
3.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1192
6.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1270
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1149
3.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
949
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
917
287.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1097
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1081
344.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1064
8.29 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1251
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1361
1.70 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1208
7486.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1453
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1256
9.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1153
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2311
113.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2311
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1567
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1029
9.22 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1248
39.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1192
46.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 9026 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8652 | |
| Integer Score | 8461 | |
| Floating Point Score | 10311 | |
|
AES-XTS
|
8652
14.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10577
53.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11738
555.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5777
16.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7687
9.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8467
2.65 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9110
494.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6671
2.08 MB/sec |
|
|
Clang
|
9533
74.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8218
95.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10243
12.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12245
75859.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9108
500.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10400
80.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9846
242.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17392
853.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18704
254.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14030
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8529
76.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6809
217.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4517
174.5 images/sec |