| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Sun, 02 May 2021 02:06:23 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9360 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PVG6D |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3.39 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.72 GB DDR3 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 794 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1036 | |
| Integer Score | 767 | |
| Floating Point Score | 813 | |
|
AES-XTS
|
1036
1.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
677
3.43 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
988
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
704
1.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
789
926.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
804
251.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
785
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
682
217.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
792
6.17 Klines/sec |
|
|
Camera
|
728
8.44 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
644
806.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
748
4636.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
701
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
613
4.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
761
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1072
52.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1539
21.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1112
892.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
780
6.99 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
645
20.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
706
27.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2950 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4114 | |
| Integer Score | 2749 | |
| Floating Point Score | 3192 | |
|
AES-XTS
|
4114
7.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3198
16.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4278
202.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2137
6.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2552
3.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3237
1.01 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3341
181.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1436
457.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
3428
26.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2259
26.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2289
2.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4323
26784.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2879
158.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3442
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3527
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4219
207.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6368
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4691
3.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2961
26.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1742
55.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1560
60.3 images/sec |