| Upload Date | Sun, 10 Jan 2021 18:59:53 +0000 |
| Views | 159 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 17-cd1xxx |
| Motherboard | HP 8744 |
| Power Plan | HP Empfehlung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.79 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1146 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1478 | |
| Integer Score | 1069 | |
| Floating Point Score | 1257 | |
|
AES-XTS
|
1478
2.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1117
5.65 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1245
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
977
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1039
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
997
312.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1061
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1102
351.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1059
8.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1046
12.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1087
1.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1168
7235.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1038
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1079
8.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1072
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1907
93.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2127
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1357
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1046
9.37 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1219
39.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1158
44.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5406 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4970 | |
| Integer Score | 5246 | |
| Floating Point Score | 5824 | |
|
AES-XTS
|
4970
8.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6480
32.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7197
340.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3032
8.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4906
5.76 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5526
1.73 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5903
320.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4465
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
5991
46.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4970
57.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6331
7.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7476
46314.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4993
274.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5924
45.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5810
143.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8421
413.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10882
148.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8191
6.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5247
47.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3534
113.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2308
89.2 images/sec |