| User | ERRH |
| Upload Date | Sun, 10 Jan 2021 18:39:11 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO V2 |
| Power Plan | Hy ytelse |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.84 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1611 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2818 | |
| Integer Score | 1425 | |
| Floating Point Score | 1814 | |
|
AES-XTS
|
2818
4.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1617
8.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1641
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1498
4.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1304
1.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1334
417.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1471
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1303
415.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1418
11.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1288
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1635
2.05 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1594
9878.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1893
104.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1568
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1485
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2964
145.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3093
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1941
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1402
12.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1610
51.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1518
58.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 10246 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5188 | |
| Integer Score | 9922 | |
| Floating Point Score | 11792 | |
|
AES-XTS
|
5188
8.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14453
73.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13075
618.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4262
12.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10829
12.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11937
3.74 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10199
553.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7709
2.40 MB/sec |
|
|
Clang
|
13199
102.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8623
100.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13159
16.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16639
103084.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12064
663.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13697
105.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9878
243.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17174
842.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20493
279.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17581
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10796
96.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8565
273.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2999
115.9 images/sec |