| User | emartucci |
| Upload Date | Tue, 12 Nov 2019 17:59:34 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 19.10 5.3.0-19-generic x86_64 |
| Model | Supermicro C7Z370-CG-L |
| Motherboard | Supermicro C7Z370-CG-L |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.59 GB |
| Single-Core Score | 1144 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1459 | |
| Integer Score | 1090 | |
| Floating Point Score | 1207 | |
|
AES-XTS
|
1459
2.49 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1153
5.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1098
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1073
3.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1060
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1097
343.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1085
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1070
340.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1142
8.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1039
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1123
1.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1203
7452.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1021
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1055
8.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1087
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1126
55.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2247
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1469
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1095
9.81 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1211
38.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1019
39.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 5238 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3077 | |
| Integer Score | 5293 | |
| Floating Point Score | 5479 | |
|
AES-XTS
|
3077
5.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6341
32.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6561
310.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2296
6.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6145
7.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6453
2.02 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5584
303.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4363
1.36 MB/sec |
|
|
Clang
|
6982
54.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5057
58.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6827
8.54 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8524
52810.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6092
334.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6606
50.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5154
127.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5390
264.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10976
149.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9549
7.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5903
52.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2243
71.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1479
57.1 images/sec |