| User | ERRH |
| Upload Date | Sun, 10 Jan 2021 14:55:15 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS PRO V2 |
| Power Plan | Hy ytelse |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.84 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1624 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2811 | |
| Integer Score | 1440 | |
| Floating Point Score | 1826 | |
|
AES-XTS
|
2811
4.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1700
8.60 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1658
78.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1535
4.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1339
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1335
418.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1454
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1331
424.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1394
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1278
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1626
2.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1615
10007.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1880
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1673
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1480
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2999
147.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3011
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2013
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1386
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1634
52.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1495
57.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 10251 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4911 | |
| Integer Score | 9969 | |
| Floating Point Score | 11752 | |
|
AES-XTS
|
4911
8.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14374
72.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14734
697.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4202
11.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10619
12.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11733
3.68 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10192
553.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7748
2.41 MB/sec |
|
|
Clang
|
12992
101.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8547
99.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13298
16.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16665
103247.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12278
674.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13938
107.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9853
242.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17275
847.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20333
277.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16924
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10838
97.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8418
269.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2914
112.6 images/sec |