| User | bANONYMOUS |
| Upload Date | Sat, 09 Jan 2021 21:03:15 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z390 AORUS XTREME |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z390 AORUS XTREME-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 5.00 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1351 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1720 | |
| Integer Score | 1261 | |
| Floating Point Score | 1486 | |
|
AES-XTS
|
1720
2.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1297
6.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1401
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1230
3.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1179
1.38 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1221
382.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1300
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1300
414.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1275
9.94 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1163
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1264
1.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1355
8395.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1228
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1270
9.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1246
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2349
115.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2558
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1647
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1199
10.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1396
44.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1414
54.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 8853 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5870 | |
| Integer Score | 8844 | |
| Floating Point Score | 9368 | |
|
AES-XTS
|
5870
10.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10817
54.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12489
590.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4045
11.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8936
10.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10162
3.18 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10189
552.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7323
2.28 MB/sec |
|
|
Clang
|
10818
84.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8260
95.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10120
12.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13623
84400.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9592
527.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10591
81.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9420
232.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11816
579.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18931
258.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13843
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9641
86.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4311
137.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2873
111.0 images/sec |