| Upload Date | Sat, 09 Jan 2021 14:46:10 +0000 |
| Views | 101 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Acer Aspire A715-75G |
| Motherboard | CML Azalea_FMS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.79 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 974 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1105 | |
| Integer Score | 891 | |
| Floating Point Score | 1132 | |
|
AES-XTS
|
1105
1.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
963
4.87 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
946
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
787
2.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
803
942.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
863
270.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
855
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
959
305.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1036
8.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
840
9.74 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
941
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1041
6451.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
904
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
998
7.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
942
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1770
86.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1895
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1271
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
917
8.22 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1158
37.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1039
40.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 4427 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5018 | |
| Integer Score | 4212 | |
| Floating Point Score | 4794 | |
|
AES-XTS
|
5018
8.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5316
26.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5604
265.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3029
8.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3742
4.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4252
1.33 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4629
251.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3680
1.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
4566
35.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3734
43.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4750
5.94 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5727
35483.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3818
209.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4713
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4954
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7115
349.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9034
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5976
4.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4212
37.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3501
111.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2237
86.4 images/sec |