| User | kidinhvao |
| Upload Date | Tue, 12 Nov 2019 07:39:21 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. GL552VX |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GL552VX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6300HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3.20 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1065 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 869 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1147 | |
| Integer Score | 812 | |
| Floating Point Score | 946 | |
|
AES-XTS
|
1147
1.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
847
4.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
922
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
772
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
704
827.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
747
234.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
842
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
850
270.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
820
6.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
824
9.55 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
831
1.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
823
5095.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
833
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
812
6.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
818
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1532
75.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1640
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1040
835.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
788
7.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
860
27.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
811
31.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2778 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4002 | |
| Integer Score | 2656 | |
| Floating Point Score | 2837 | |
|
AES-XTS
|
4002
6.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2689
13.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3235
153.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2020
5.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2605
3.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2636
825.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2827
153.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2489
793.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2752
21.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2813
32.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2639
3.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2783
17244.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2160
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2040
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2865
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4383
215.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5675
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3829
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2733
24.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2054
65.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1931
74.6 images/sec |