| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Tue, 12 Nov 2019 03:15:59 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 15m-ds0xxx |
| Motherboard | HP 85DD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 3.68 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.92 GB DDR4 SDRAM 400 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 618 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1654 | |
| Integer Score | 512 | |
| Floating Point Score | 675 | |
|
AES-XTS
|
1654
2.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
453
2.29 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
682
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
389
1.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
382
448.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
468
146.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
593
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
546
174.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
520
4.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
669
7.76 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
357
446.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
619
3835.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
865
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
677
5.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
604
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1109
54.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1170
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1057
848.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
553
4.96 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
415
13.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
535
20.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3092 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3872 | |
| Integer Score | 2915 | |
| Floating Point Score | 3346 | |
|
AES-XTS
|
3872
6.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2729
13.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4159
196.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1960
5.53 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2938
3.45 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3103
972.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3358
182.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2519
802.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
3240
25.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2733
31.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2825
3.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4590
28437.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2789
153.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3436
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3535
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5387
264.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6759
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4654
3.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2896
25.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1989
63.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1371
53.0 images/sec |