| Upload Date | Thu, 05 Sep 2019 12:11:24 +0000 |
| Views | 106 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | MSI MS-7681 |
| Motherboard | MSI P67A-GD53 (MS-7681) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| Maximum Frequency | 3.60 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 756 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 811 | |
| Integer Score | 727 | |
| Floating Point Score | 808 | |
|
AES-XTS
|
811
1.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
835
4.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
799
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
757
2.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
680
798.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
667
208.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
699
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
726
231.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
698
5.44 Klines/sec |
|
|
Camera
|
702
8.14 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
752
941.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
762
4722.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
721
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
694
5.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
784
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1302
63.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1350
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
867
696.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
570
5.11 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
832
26.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
586
22.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 2632 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2823 | |
| Integer Score | 2521 | |
| Floating Point Score | 2840 | |
|
AES-XTS
|
2823
4.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2941
14.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2996
141.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1790
5.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2536
2.98 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2408
754.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2635
143.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2542
809.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
2617
20.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2434
28.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2730
3.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2885
17873.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2957
162.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2898
22.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2883
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4152
203.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5028
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3494
2.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2147
19.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2036
65.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1560
60.3 images/sec |