| Upload Date | Fri, 08 Jan 2021 06:02:29 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0HH6JF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10885H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1024 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1248 | |
| Integer Score | 940 | |
| Floating Point Score | 1167 | |
|
AES-XTS
|
1248
2.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1042
5.27 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1081
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
949
2.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
862
1.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
882
276.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
943
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
954
303.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
910
7.09 Klines/sec |
|
|
Camera
|
862
9.99 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
976
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1018
6305.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
878
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
747
5.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
882
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1713
84.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2165
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1473
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1062
9.51 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1333
42.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1231
47.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 6193 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5089 | |
| Integer Score | 6118 | |
| Floating Point Score | 6538 | |
|
AES-XTS
|
5089
8.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8033
40.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8051
380.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3307
9.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6175
7.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6754
2.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6926
375.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4966
1.55 MB/sec |
|
|
Clang
|
6998
54.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5594
64.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6872
8.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8537
52892.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5860
322.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7006
53.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6560
161.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9547
468.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12556
171.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8617
6.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5942
53.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4062
129.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2368
91.5 images/sec |