| User | ekayxu |
| Upload Date | Thu, 07 Jan 2021 07:28:06 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | LENOVO 82B6 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Energy Star |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4.28 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1166 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2190 | |
| Integer Score | 1022 | |
| Floating Point Score | 1307 | |
|
AES-XTS
|
2190
3.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
942
4.76 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1311
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
797
2.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
902
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
943
295.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1069
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1030
328.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1042
8.12 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1270
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
947
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1243
7703.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1494
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1329
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1147
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2085
102.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2376
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1586
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1037
9.29 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
826
26.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1053
40.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 8272 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6278 | |
| Integer Score | 8104 | |
| Floating Point Score | 8967 | |
|
AES-XTS
|
6278
10.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8412
42.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12500
591.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3869
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9073
10.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9498
2.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9068
492.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5804
1.81 MB/sec |
|
|
Clang
|
9846
76.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8303
96.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7876
9.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13726
85035.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9132
502.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11307
87.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9337
230.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11669
572.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17418
237.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13945
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8623
77.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4419
141.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2677
103.4 images/sec |