| User | ekayxu |
| Upload Date | Thu, 07 Jan 2021 07:22:44 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | LENOVO 82B6 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Energy Star |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4.28 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1155 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2178 | |
| Integer Score | 1015 | |
| Floating Point Score | 1288 | |
|
AES-XTS
|
2178
3.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
911
4.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1304
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
809
2.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
881
1.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
929
291.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1074
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1035
329.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1034
8.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1265
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
906
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1240
7681.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1482
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1329
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1157
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2021
99.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2352
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1567
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1028
9.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
808
25.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1025
39.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 8127 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6284 | |
| Integer Score | 7943 | |
| Floating Point Score | 8832 | |
|
AES-XTS
|
6284
10.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8161
41.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12230
578.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3786
10.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8982
10.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9497
2.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8914
483.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5723
1.78 MB/sec |
|
|
Clang
|
9240
72.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8282
96.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7658
9.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13338
82635.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9174
504.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10693
82.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9178
226.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11445
561.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17248
235.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14768
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8512
76.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4319
138.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2589
100.0 images/sec |