| Upload Date | Wed, 06 Jan 2021 14:27:54 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MONSTER ABRA A7 V10.1 |
| Motherboard | MONSTER ABRA A7 V10.1 |
| Power Plan | Dengeli |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1121 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1503 | |
| Integer Score | 1048 | |
| Floating Point Score | 1214 | |
|
AES-XTS
|
1503
2.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1054
5.33 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1219
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1009
2.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
967
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
985
308.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1057
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1084
345.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1042
8.12 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1038
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1048
1.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1095
6781.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1078
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1025
7.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1014
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1853
90.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2079
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1320
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1003
8.98 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1123
35.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1149
44.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 5789 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5010 | |
| Integer Score | 5730 | |
| Floating Point Score | 6046 | |
|
AES-XTS
|
5010
8.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6597
33.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7774
367.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3095
8.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5536
6.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6215
1.95 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6513
353.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5011
1.56 MB/sec |
|
|
Clang
|
6748
52.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5534
64.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6536
8.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8352
51741.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5674
311.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6390
49.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6185
152.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7980
391.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12225
166.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8456
6.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5941
53.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3008
96.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2187
84.5 images/sec |