| Upload Date | Tue, 05 Jan 2021 13:05:14 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG RAMPAGE VI EXTREME OMEGA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9820X |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4.21 GHz |
| Package | Socket 2066 LGA |
| Codename | Skylake-X |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 10 |
| L3 Cache | 16.5 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1057 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1432 | |
| Integer Score | 996 | |
| Floating Point Score | 1127 | |
|
AES-XTS
|
1432
2.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
906
4.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1204
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
837
2.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
961
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
985
308.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1033
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1017
324.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1051
8.19 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1014
11.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
996
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1087
6733.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
781
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
982
7.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
960
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1680
82.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2039
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1332
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
966
8.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
957
30.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1113
43.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 10050 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13220 | |
| Integer Score | 9504 | |
| Floating Point Score | 10705 | |
|
AES-XTS
|
13220
22.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10036
50.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12438
588.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7060
19.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8539
10.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9400
2.94 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10831
587.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8479
2.64 MB/sec |
|
|
Clang
|
10486
81.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9283
107.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9404
11.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13160
81530.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9356
514.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9858
75.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10723
264.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14541
713.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20548
280.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14223
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9630
86.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7151
228.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5909
228.3 images/sec |