| User | kenyob |
| Upload Date | Tue, 05 Jan 2021 04:47:29 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Compaq dc7900 Small Form Factor |
| Motherboard | Hewlett-Packard 3031h |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo E8400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2.99 GHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Wolfdale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR2 SDRAM 398 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 430 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 60 | |
| Integer Score | 453 | |
| Floating Point Score | 443 | |
|
AES-XTS
|
60
104.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
598
3.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
549
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
390
1.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
385
452.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
494
154.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
471
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
380
121.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
490
3.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
374
4.34 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
351
439.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
484
3001.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
411
22.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
498
3.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
513
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
614
30.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
851
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
529
424.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
293
2.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
472
15.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
189
7.29 images/sec |
| Multi-Core Score | 787 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 113 | |
| Integer Score | 825 | |
| Floating Point Score | 816 | |
|
AES-XTS
|
113
196.5 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1151
5.82 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1027
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
560
1.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
813
954.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
935
293.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
858
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
624
198.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
933
7.27 Klines/sec |
|
|
Camera
|
703
8.15 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
751
939.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
933
5781.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
739
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
941
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
935
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1120
55.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1578
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1050
843.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
552
4.94 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
728
23.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
314
12.2 images/sec |