| User | pinguinitorawr |
| Upload Date | Mon, 04 Jan 2021 21:21:20 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 I AORUS PRO WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 I AORUS PRO WIFI-CF |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.64 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1577 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2799 | |
| Integer Score | 1395 | |
| Floating Point Score | 1767 | |
|
AES-XTS
|
2799
4.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1734
8.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1581
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1360
3.84 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1239
1.45 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1300
407.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1379
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1310
417.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1389
10.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1324
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1622
2.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1618
10023.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1792
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1590
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1445
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2954
144.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3012
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1949
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1370
12.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1560
49.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1308
50.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 8047 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6686 | |
| Integer Score | 7571 | |
| Floating Point Score | 9305 | |
|
AES-XTS
|
6686
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11175
56.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10430
493.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4528
12.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6949
8.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7953
2.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7951
431.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6023
1.87 MB/sec |
|
|
Clang
|
8668
67.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6747
78.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10634
13.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11398
70616.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7282
400.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9170
70.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8463
208.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14705
721.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16586
226.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12392
9.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7766
69.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7724
247.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3644
140.8 images/sec |