| Upload Date | Sun, 03 Jan 2021 21:21:09 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VIII IMPACT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 4.77 GHz |
| Maximum Frequency | 4.94 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1770 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4300 | |
| Integer Score | 1503 | |
| Floating Point Score | 1927 | |
|
AES-XTS
|
4300
7.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1776
8.98 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1739
82.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1498
4.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1386
1.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1392
436.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1536
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1395
444.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1522
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1345
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1703
2.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1654
10249.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1966
108.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1709
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1579
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3211
157.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3266
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2113
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1470
13.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1682
53.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1658
64.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 16021 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10036 | |
| Integer Score | 15565 | |
| Floating Point Score | 18005 | |
|
AES-XTS
|
10036
17.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
23556
119.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
22464
1.06 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5681
16.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
17600
20.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19371
6.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14795
802.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13674
4.25 MB/sec |
|
|
Clang
|
21812
169.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11855
137.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17197
21.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
27085
167802.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19500
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
22356
172.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16026
395.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
26176
1.28 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31106
423.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
28505
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12919
115.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
16298
521.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4053
156.6 images/sec |