| User | Michal_F |
| Upload Date | Thu, 05 Sep 2019 10:51:17 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5580 |
| Motherboard | Dell Inc. 0CMYFT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 839 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1255 | |
| Integer Score | 808 | |
| Floating Point Score | 838 | |
|
AES-XTS
|
1255
2.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
723
3.66 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1017
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
674
1.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
579
680.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
834
261.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
903
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
907
288.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
839
6.53 Klines/sec |
|
|
Camera
|
892
10.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
647
808.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
887
5495.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
814
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
879
6.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
883
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1139
55.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1447
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
877
704.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
680
6.09 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
551
17.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
725
28.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 1671 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2782 | |
| Integer Score | 1574 | |
| Floating Point Score | 1696 | |
|
AES-XTS
|
2782
4.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1706
8.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1945
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1549
4.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1258
1.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1751
548.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1846
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1451
462.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1405
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1392
16.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1359
1.70 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1879
11641.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1559
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1665
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1710
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2506
122.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3123
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1831
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1494
13.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1315
42.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1046
40.4 images/sec |