| User | darxstar |
| Upload Date | Sun, 10 Nov 2019 09:51:28 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1188 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1608 | |
| Integer Score | 1112 | |
| Floating Point Score | 1283 | |
|
AES-XTS
|
1608
2.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1113
5.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1258
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1025
2.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1057
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1043
326.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1137
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1182
376.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1097
8.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1115
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1064
1.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1108
6866.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1155
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1112
8.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1125
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2079
102.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2236
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1384
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1081
9.69 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1127
36.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1165
45.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 3901 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5366 | |
| Integer Score | 3688 | |
| Floating Point Score | 4119 | |
|
AES-XTS
|
5366
9.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3552
18.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4413
208.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2854
8.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3354
3.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4036
1.26 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3941
213.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3592
1.12 MB/sec |
|
|
Clang
|
4036
31.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3649
42.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3973
4.97 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3815
23633.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3360
184.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4336
33.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4059
100.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5983
293.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8286
112.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5272
4.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3966
35.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2688
85.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2317
89.5 images/sec |