| User | darxstar |
| Upload Date | Sun, 10 Nov 2019 09:48:59 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 878 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1606 | |
| Integer Score | 775 | |
| Floating Point Score | 979 | |
|
AES-XTS
|
1606
2.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
948
4.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
818
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
688
1.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
671
788.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
737
230.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
792
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
861
274.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
738
5.75 Klines/sec |
|
|
Camera
|
758
8.79 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
568
710.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
807
5002.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
898
49.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
777
5.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
807
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1250
61.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1550
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1129
906.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1085
9.72 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1122
35.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1150
44.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 3976 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6145 | |
| Integer Score | 3701 | |
| Floating Point Score | 4211 | |
|
AES-XTS
|
6145
10.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3642
18.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4785
226.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2812
7.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3363
3.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3715
1.16 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3912
212.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3904
1.21 MB/sec |
|
|
Clang
|
3716
29.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3748
43.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3854
4.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3863
23931.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3941
216.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4077
31.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3926
96.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5869
287.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8109
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5056
4.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3973
35.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2736
87.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3006
116.2 images/sec |