| Upload Date | Sat, 02 Jan 2021 11:40:53 +0000 |
| Views | 131 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | HUAWEI PN-WXX |
| Motherboard | HUAWEI PN-WXX-PCB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10210U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4.19 GHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 2.04 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 428 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 565 | |
| Integer Score | 398 | |
| Floating Point Score | 470 | |
|
AES-XTS
|
565
986.0 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
402
2.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
442
20.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
414
1.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
368
431.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
385
120.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
415
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
409
130.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
401
3.13 Klines/sec |
|
|
Camera
|
353
4.09 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
395
494.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
418
2586.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
387
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
397
3.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
409
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
738
36.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
791
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
515
413.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
376
3.37 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
429
13.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
495
19.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 951 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1408 | |
| Integer Score | 883 | |
| Floating Point Score | 1023 | |
|
AES-XTS
|
1408
2.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1067
5.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1021
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1060
2.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
630
740.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
843
264.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
921
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
851
271.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
934
7.27 Klines/sec |
|
|
Camera
|
726
8.41 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
762
953.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1114
6903.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
756
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
834
6.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
904
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1585
77.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1759
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1272
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
804
7.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
994
31.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
932
36.0 images/sec |