| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Sun, 10 Nov 2019 03:24:00 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 15m-ds0xxx |
| Motherboard | HP 85DD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 3.65 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.92 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 868 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1913 | |
| Integer Score | 745 | |
| Floating Point Score | 961 | |
|
AES-XTS
|
1913
3.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
719
3.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
918
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
628
1.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
573
672.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
688
215.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
818
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
727
231.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
759
5.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
953
11.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
682
853.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
991
6138.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1128
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
936
7.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
838
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1657
81.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1649
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1156
928.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
795
7.12 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
692
22.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
622
24.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 3243 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4366 | |
| Integer Score | 3066 | |
| Floating Point Score | 3440 | |
|
AES-XTS
|
4366
7.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3266
16.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4252
201.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1946
5.49 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3157
3.71 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3355
1.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3484
189.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2596
827.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3231
25.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2864
33.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3182
3.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4605
28531.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2899
159.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3569
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3605
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5467
268.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6925
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4504
3.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2995
26.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2019
64.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1417
54.7 images/sec |