| Upload Date | Fri, 01 Jan 2021 01:37:12 +0000 |
| Views | 31 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | HUAWEI MED-LX9 |
| Model ID | HUAWEI MED-LX9 |
| Motherboard | MED |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6762V/CR |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.75 GB |
| Single-Core Score | 136 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 182 | |
| Integer Score | 148 | |
| Floating Point Score | 102 | |
|
AES-XTS
|
182
318.0 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
170
881.4 KB/sec |
|
|
Image Compression
|
139
6.59 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
261
737.1 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
130
152.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
131
41.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
166
9.02 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
151
48.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
161
1.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
80
0.93 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
64
79.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
231
1429.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
27
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
169
1.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
140
3.44 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
123
6.06 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
242
3.30 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
152
121.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
78
701.2 pixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
84
2.67 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
43
1.68 images/sec |
| Multi-Core Score | 483 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 733 | |
| Integer Score | 505 | |
| Floating Point Score | 393 | |
|
AES-XTS
|
733
1.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
583
2.95 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
510
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
758
2.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
500
586.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
477
149.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
649
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
545
173.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
534
4.16 Klines/sec |
|
|
Camera
|
212
2.46 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
262
328.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
763
4727.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
224
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
633
4.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
553
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
382
18.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
935
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
645
518.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
240
2.15 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
290
9.26 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
136
5.27 images/sec |