| User | hybrid |
| Upload Date | Thu, 31 Dec 2020 16:15:38 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 11.1 (Build 20C69) |
| Model | iMac20,2 |
| Model ID | iMac20,2 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AF89B6D9451A490B iMac20,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1295 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1286 | |
| Integer Score | 1283 | |
| Floating Point Score | 1324 | |
|
AES-XTS
|
1286
2.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1452
7.34 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1366
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1308
3.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1144
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1253
392.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1280
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1260
401.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1251
9.75 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1254
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1266
1.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1580
9787.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
384
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
819
6.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1309
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2848
139.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2543
34.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1420
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1321
11.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1533
49.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1275
49.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 7489 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2451 | |
| Integer Score | 7375 | |
| Floating Point Score | 8575 | |
|
AES-XTS
|
2451
4.18 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9192
46.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11623
549.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1927
5.43 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10333
12.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12405
3.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6722
364.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4454
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
13518
105.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6043
70.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12068
15.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20310
125829.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12285
675.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15294
117.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5695
140.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8618
422.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12155
165.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
20155
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9741
87.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2613
83.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1308
50.6 images/sec |