| User | todeveni |
| Upload Date | Thu, 31 Dec 2020 14:34:43 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 90JF00G5MW |
| Motherboard | LENOVO 36E9 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.89 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1213 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1561 | |
| Integer Score | 1126 | |
| Floating Point Score | 1343 | |
|
AES-XTS
|
1561
2.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1044
5.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1286
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1071
3.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1074
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1098
344.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1194
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1179
375.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1143
8.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1066
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1110
1.39 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1247
7725.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1138
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1192
9.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1150
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2054
100.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2285
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1501
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1105
9.90 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1160
37.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1310
50.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 7229 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5671 | |
| Integer Score | 7043 | |
| Floating Point Score | 7890 | |
|
AES-XTS
|
5671
9.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6612
33.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9573
452.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3629
10.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7482
8.79 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8126
2.55 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8120
440.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6338
1.97 MB/sec |
|
|
Clang
|
8140
63.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7292
84.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7207
9.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9151
56692.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8227
452.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8778
67.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7637
188.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10343
507.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16076
219.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12591
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7908
70.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3939
125.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3108
120.1 images/sec |