| User | Glutch |
| Upload Date | Wed, 30 Dec 2020 23:24:33 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7673 |
| Motherboard | MSI P67A-C45 (MS-7673) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 693 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 740 | |
| Integer Score | 670 | |
| Floating Point Score | 735 | |
|
AES-XTS
|
740
1.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
759
3.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
756
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
698
1.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
620
728.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
622
194.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
673
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
646
205.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
629
4.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
644
7.46 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
663
829.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
706
4373.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
663
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
698
5.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
720
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1157
56.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1249
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
792
636.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
491
4.40 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
704
22.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
546
21.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 1995 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2359 | |
| Integer Score | 1865 | |
| Floating Point Score | 2215 | |
|
AES-XTS
|
2359
4.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2047
10.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2469
116.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1665
4.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1713
2.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1835
574.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2104
114.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1375
438.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1903
14.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1871
21.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2029
2.54 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2165
13414.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2402
132.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2276
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2286
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3299
161.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3968
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2710
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1628
14.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1587
50.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1254
48.5 images/sec |