| User | petaire |
| Upload Date | Tue, 29 Dec 2020 18:39:26 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 11.0.1 (Build 20B29) |
| Model | iMac (21.5-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,2 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-63001698E7A34814 iMac19,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 1600 MHz |
| Single-Core Score | 1077 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1129 | |
| Integer Score | 1057 | |
| Floating Point Score | 1110 | |
|
AES-XTS
|
1129
1.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1026
5.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1102
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1054
2.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
977
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
981
307.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1110
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1078
343.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1035
8.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1164
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1104
1.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1317
8162.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
324
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
666
5.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1115
27.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2158
105.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2114
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1193
958.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1024
9.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1185
37.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1358
52.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6404 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6132 | |
| Integer Score | 6188 | |
| Floating Point Score | 6916 | |
|
AES-XTS
|
6132
10.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7649
38.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8020
379.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4189
11.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5516
6.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6384
2.00 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6336
343.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5651
1.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
6415
50.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6402
74.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5706
7.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10367
64227.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6710
368.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7601
58.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6706
165.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10101
495.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12507
170.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9722
7.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6397
57.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3846
123.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2831
109.4 images/sec |