| User | petaire |
| Upload Date | Tue, 29 Dec 2020 10:22:23 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.14.2 (Build 18C54) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2017) |
| Model ID | iMac18,3 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-BE088AF8C5EB4FA2 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1066 MHz |
| Single-Core Score | 1221 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1270 | |
| Integer Score | 1195 | |
| Floating Point Score | 1268 | |
|
AES-XTS
|
1270
2.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1253
6.34 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1270
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1175
3.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1033
1.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1143
358.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1255
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1210
385.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1198
9.34 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1236
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1193
1.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1480
9170.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
362
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
746
5.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1234
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2493
122.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2400
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1629
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1269
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1388
44.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1345
52.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7793 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4878 | |
| Integer Score | 7692 | |
| Floating Point Score | 8497 | |
|
AES-XTS
|
4878
8.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9577
48.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10726
507.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3467
9.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7688
9.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8798
2.76 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7759
421.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6739
2.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
9934
77.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7536
87.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8845
11.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15170
93983.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9666
531.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11348
87.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7542
185.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9651
473.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15722
214.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14072
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9250
82.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3267
104.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2326
89.9 images/sec |