| User | Toko |
| Upload Date | Mon, 28 Dec 2020 23:12:46 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Pro WS X570-ACE |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.39 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1530 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1313 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2304 | |
| Integer Score | 1157 | |
| Floating Point Score | 1485 | |
|
AES-XTS
|
2304
3.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1376
6.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1355
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1197
3.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
949
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
963
301.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1128
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1102
351.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1125
8.77 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1307
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1463
1.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1279
7922.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1518
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1349
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1197
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2518
123.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2434
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1638
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1078
9.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1323
42.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1181
45.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 9406 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6401 | |
| Integer Score | 9111 | |
| Floating Point Score | 10547 | |
|
AES-XTS
|
6401
10.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12200
61.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12946
612.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4576
12.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9996
11.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10272
3.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9554
518.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6065
1.89 MB/sec |
|
|
Clang
|
11267
87.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8925
103.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11299
14.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14384
89114.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10022
550.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11773
90.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9462
233.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16605
814.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18134
247.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15904
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9081
81.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6558
209.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3470
134.1 images/sec |