| User | megachuv |
| Upload Date | Mon, 28 Dec 2020 20:21:35 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170 PRO GAMING |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.52 GHz |
| Maximum Frequency | 3.92 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1071 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1059 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1443 | |
| Integer Score | 984 | |
| Floating Point Score | 1158 | |
|
AES-XTS
|
1443
2.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
989
5.00 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1156
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
961
2.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
955
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
960
300.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
964
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
982
312.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
943
7.35 Klines/sec |
|
|
Camera
|
962
11.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
859
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1050
6507.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1050
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1013
7.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1002
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1797
88.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2034
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1308
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
972
8.70 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1020
32.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1100
42.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3563 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4827 | |
| Integer Score | 3371 | |
| Floating Point Score | 3769 | |
|
AES-XTS
|
4827
8.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3121
15.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4156
196.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2377
6.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3444
4.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3343
1.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3631
197.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3384
1.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
3624
28.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3552
41.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3344
4.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3768
23341.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3528
193.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3583
27.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3583
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5348
262.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7306
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4970
3.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3469
31.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2391
76.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2370
91.6 images/sec |