| Upload Date | Fri, 25 Dec 2020 17:48:49 +0000 |
| Views | 34 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3421 |
| Motherboard | Dell Inc. 0YK1MN |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3337U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 2.69 GHz |
| Package | Socket 1023 FCBGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 557 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 623 | |
| Integer Score | 543 | |
| Floating Point Score | 575 | |
|
AES-XTS
|
623
1.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
618
3.12 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
649
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
599
1.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
476
558.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
503
157.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
555
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
526
167.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
514
4.01 Klines/sec |
|
|
Camera
|
478
5.55 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
437
547.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
589
3648.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
481
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
557
4.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
577
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
963
47.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1026
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
628
504.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
406
3.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
528
16.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
429
16.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 1128 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 803 | |
| Integer Score | 1115 | |
| Floating Point Score | 1210 | |
|
AES-XTS
|
803
1.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1326
6.70 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1401
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1322
3.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
915
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
948
297.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1187
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1132
360.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
958
7.46 Klines/sec |
|
|
Camera
|
975
11.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1113
1.39 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1411
8743.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
925
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1103
8.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1300
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1857
91.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2156
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1474
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
863
7.74 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1127
36.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
680
26.3 images/sec |