| User | Maude |
| Upload Date | Thu, 24 Dec 2020 17:05:03 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 30A5CTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 1031 |
| Power Plan | QuickCpuScheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 2 Processors, 32 Cores, 64 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 256 KB x 16 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 144.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 813 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1181 | |
| Integer Score | 770 | |
| Floating Point Score | 845 | |
|
AES-XTS
|
1181
2.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
857
4.33 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
833
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
807
2.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
773
907.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
791
247.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
746
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
663
211.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
775
6.04 Klines/sec |
|
|
Camera
|
705
8.17 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
682
852.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
832
5154.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
619
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
810
6.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
761
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1337
65.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1592
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
921
739.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
678
6.08 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
822
26.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
663
25.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 14335 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9645 | |
| Integer Score | 14346 | |
| Floating Point Score | 15092 | |
|
AES-XTS
|
9645
16.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
21662
109.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
22242
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5677
16.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16227
19.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18423
5.77 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11861
643.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
11894
3.70 MB/sec |
|
|
Clang
|
19107
148.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11677
135.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9234
11.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
24469
151592.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17179
944.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20448
157.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14735
363.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
24080
1.18 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28071
382.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
19999
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12452
111.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9682
309.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4853
187.5 images/sec |