| Upload Date | Thu, 24 Dec 2020 16:13:05 +0000 |
| Views | 155 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 17t-by400 |
| Motherboard | HP 881B |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.69 GHz |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.67 GB |
| Single-Core Score | 1486 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3441 | |
| Integer Score | 1313 | |
| Floating Point Score | 1535 | |
|
AES-XTS
|
3441
5.87 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1212
6.13 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1503
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1060
2.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1310
1.54 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1300
407.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1373
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1408
448.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1370
10.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1331
15.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1520
1.90 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1468
9095.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1264
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1459
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1153
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2397
117.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2666
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1733
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1251
11.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1394
44.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1215
47.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 3279 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5406 | |
| Integer Score | 3038 | |
| Floating Point Score | 3446 | |
|
AES-XTS
|
5406
9.22 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3266
16.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3625
171.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2238
6.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2788
3.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3131
981.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3562
193.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2963
943.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
3505
27.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2575
29.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3384
4.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3731
23117.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2185
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2984
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3574
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5735
281.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6935
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4998
4.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2652
23.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2540
81.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2064
79.8 images/sec |