| User | jamesarrecifior |
| Upload Date | Wed, 23 Dec 2020 15:37:20 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B89 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M MORTAR MAX (MS-7B89) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1306 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2324 | |
| Integer Score | 1157 | |
| Floating Point Score | 1458 | |
|
AES-XTS
|
2324
3.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1382
6.99 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1354
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1140
3.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
939
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1001
313.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1142
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1081
344.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1141
8.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1317
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1490
1.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1283
7946.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1560
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1355
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1028
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2520
123.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2264
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1606
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1084
9.71 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1340
42.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1141
44.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 7232 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5068 | |
| Integer Score | 6983 | |
| Floating Point Score | 8133 | |
|
AES-XTS
|
5068
8.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9362
47.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9797
463.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3732
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7365
8.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7803
2.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7381
400.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4657
1.45 MB/sec |
|
|
Clang
|
8524
66.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6851
79.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9286
11.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10494
65012.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7428
408.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8629
66.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6993
172.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13220
648.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13970
190.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12063
9.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6340
56.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5480
175.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3048
117.8 images/sec |