| User | jamesarrecifior |
| Upload Date | Wed, 23 Dec 2020 15:34:30 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B89 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M MORTAR MAX (MS-7B89) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1303 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2284 | |
| Integer Score | 1159 | |
| Floating Point Score | 1451 | |
|
AES-XTS
|
2284
3.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1383
7.00 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1352
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1175
3.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
933
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1001
313.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1152
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1067
340.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1144
8.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1303
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1486
1.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1291
7996.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1554
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1358
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
983
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2510
123.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2179
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1646
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1080
9.68 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1339
42.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1159
44.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7184 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5047 | |
| Integer Score | 6926 | |
| Floating Point Score | 8100 | |
|
AES-XTS
|
5047
8.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9319
47.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9797
463.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3701
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7203
8.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7742
2.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7322
397.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4577
1.42 MB/sec |
|
|
Clang
|
8520
66.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6816
79.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9255
11.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10584
65573.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7477
411.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8593
66.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6881
169.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12723
624.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13099
178.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12050
9.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6603
59.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5562
177.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3082
119.1 images/sec |