| User | jamesarrecifior |
| Upload Date | Wed, 23 Dec 2020 15:32:00 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B89 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M MORTAR MAX (MS-7B89) |
| Power Plan | Power saver |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 647 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1123 | |
| Integer Score | 577 | |
| Floating Point Score | 719 | |
|
AES-XTS
|
1123
1.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
647
3.27 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
656
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
659
1.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
482
566.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
466
145.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
573
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
557
177.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
556
4.33 Klines/sec |
|
|
Camera
|
634
7.35 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
714
893.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
625
3872.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
744
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
623
4.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
594
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1227
60.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1096
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
812
652.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
539
4.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
678
21.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
544
21.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4295 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1813 | |
| Integer Score | 4244 | |
| Floating Point Score | 4819 | |
|
AES-XTS
|
1813
3.09 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7574
38.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5536
261.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3446
9.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3570
4.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3964
1.24 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4270
231.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2810
895.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
4654
36.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3915
45.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3693
4.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5745
35593.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2920
160.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4428
34.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4752
117.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8222
403.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9768
133.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4933
3.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5979
53.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4256
136.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2474
95.6 images/sec |