| User | jamesarrecifior |
| Upload Date | Wed, 23 Dec 2020 15:27:30 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B89 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M MORTAR MAX (MS-7B89) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1303 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2317 | |
| Integer Score | 1153 | |
| Floating Point Score | 1459 | |
|
AES-XTS
|
2317
3.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1383
6.99 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1331
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1154
3.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
928
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
993
311.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1150
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1082
344.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1136
8.85 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1299
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1471
1.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1289
7983.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1546
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1344
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1068
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2487
122.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2228
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1651
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1076
9.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1337
42.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1152
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 7269 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5082 | |
| Integer Score | 6986 | |
| Floating Point Score | 8248 | |
|
AES-XTS
|
5082
8.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9396
47.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9833
465.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3696
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7216
8.47 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7992
2.50 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7413
402.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4647
1.45 MB/sec |
|
|
Clang
|
8502
66.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6870
79.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9284
11.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10680
66167.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7475
410.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8639
66.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7055
173.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13298
652.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13994
190.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12052
9.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6958
62.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5607
179.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3042
117.5 images/sec |