| Upload Date | Wed, 23 Dec 2020 08:36:26 +0000 |
| Views | 98 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20S1CTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 20S1CTO1WW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4.89 GHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.76 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 465 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 679 | |
| Integer Score | 430 | |
| Floating Point Score | 504 | |
|
AES-XTS
|
679
1.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
446
2.25 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
518
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
502
1.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
370
434.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
309
96.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
455
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
549
174.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
391
3.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
385
4.46 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
447
559.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
496
3072.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
421
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
412
3.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
429
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
944
46.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
851
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
544
436.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
452
4.05 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
425
13.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
388
15.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 2174 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3398 | |
| Integer Score | 2102 | |
| Floating Point Score | 2127 | |
|
AES-XTS
|
3398
5.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2419
12.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2561
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2046
5.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1749
2.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2061
645.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2318
125.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1982
631.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
2197
17.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1739
20.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2072
2.59 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2618
16219.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1716
94.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2100
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2141
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3247
159.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3244
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2995
2.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1481
13.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1352
43.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1525
58.9 images/sec |