| Upload Date | Tue, 22 Dec 2020 21:15:16 +0000 |
| Views | 62 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 14-dq2xxx |
| Motherboard | HP 87FD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.69 GHz |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 11.65 GB |
| Single-Core Score | 1381 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3602 | |
| Integer Score | 1183 | |
| Floating Point Score | 1439 | |
|
AES-XTS
|
3602
6.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1114
5.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1406
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
994
2.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1206
1.42 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1145
358.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1286
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1277
406.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1186
9.24 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1084
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1389
1.74 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1256
7779.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1093
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1296
9.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1145
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2374
116.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2470
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1751
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1170
10.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1338
42.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1207
46.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 4335 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5514 | |
| Integer Score | 4095 | |
| Floating Point Score | 4658 | |
|
AES-XTS
|
5514
9.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4807
24.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5556
262.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2468
6.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3670
4.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4080
1.28 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4528
245.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3881
1.21 MB/sec |
|
|
Clang
|
4649
36.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4013
46.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5472
6.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5770
35749.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3543
194.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4480
34.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4313
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7161
351.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8527
116.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6559
5.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3816
34.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2901
92.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2338
90.3 images/sec |