| User | quetonix |
| Upload Date | Tue, 22 Dec 2020 19:14:57 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G14 GA401II_GA401II |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA401II |
| Power Plan | Power saver |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600HS |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.42 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 774 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1498 | |
| Integer Score | 688 | |
| Floating Point Score | 840 | |
|
AES-XTS
|
1498
2.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
653
3.30 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
841
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
656
1.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
603
708.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
612
191.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
745
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
691
220.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
617
4.80 Klines/sec |
|
|
Camera
|
822
9.53 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
620
775.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
817
5063.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
970
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
851
6.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
775
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1368
67.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1549
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1029
826.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
690
6.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
511
16.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
589
22.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4086 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3955 | |
| Integer Score | 3901 | |
| Floating Point Score | 4507 | |
|
AES-XTS
|
3955
6.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4275
21.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5619
265.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2571
7.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3793
4.45 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3807
1.19 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4179
226.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3286
1.02 MB/sec |
|
|
Clang
|
4211
32.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4059
47.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3791
4.74 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5728
35485.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3862
212.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4790
36.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4739
116.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6854
336.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8726
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6103
4.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4124
36.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2817
90.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1931
74.6 images/sec |