| User | samini_a |
| Upload Date | Tue, 22 Dec 2020 17:25:37 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre Convertible 15-ch0xx |
| Motherboard | HP 83BB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8705G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| Maximum Frequency | 4.19 GHz |
| Package | Socket 2270 BGA |
| Codename | Kaby Lake-G |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1067 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1445 | |
| Integer Score | 990 | |
| Floating Point Score | 1171 | |
|
AES-XTS
|
1445
2.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
954
4.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1157
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
924
2.60 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
959
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
984
308.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1036
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1015
323.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
989
7.70 Klines/sec |
|
|
Camera
|
914
10.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
993
1.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1080
6692.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1044
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1007
7.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
980
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1782
87.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2012
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1313
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
954
8.55 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1040
33.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1103
42.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 4134 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4662 | |
| Integer Score | 3953 | |
| Floating Point Score | 4438 | |
|
AES-XTS
|
4662
7.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4440
22.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5280
249.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2651
7.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3611
4.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4214
1.32 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4341
235.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3629
1.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
4457
34.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3546
41.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4530
5.67 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5633
34895.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3821
210.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4261
32.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4455
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6047
296.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8409
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6161
4.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3967
35.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2623
83.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2178
84.2 images/sec |